Вищий господарський суд Києва визнав право власності Українського товариства сліпих на приміщення у центрі столиці, де знаходиться єдина в Україні редакція періодичних видань для незрячих.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Київська влада намагалася оскаржити право на приміщення. Судова тяганина почалася ще у 2015 році — тоді міська влада порекомендувала товариству через суд формально підтвердити їхні права і обіцяла не оскаржувати рішення.

Суд першої інстанції та апеляційний суд визнали права за товариством сліпих. Натомість КМДА все ж подадала касаційну скаргу, у якій вимагала повернути приміщення в комунальну власність.

Відзначимо, що перед засіданням суду незрячі активісти провели мирну акцію протесту проти невизнання київською владою права власності Українського товариства сліпих на приміщення редакції.

Вони назвали «ганебним» суд між столичною владою та Товариством сліпих.  

Інтереси Українського товариства сліпих в судових засіданнях представляв особисто Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Сушкевич Валерій. Він також підтримав акцію.

П’ятиповерховий житлово-адміністративний будинок, в якому розміщується унікальна та єдина в Україні редакція періодичних видань для незрячих, був збудований у 1962 році Українським товариством сліпих.  

Поділитись: