Президент США Дональд Трамп посмертно нагородив «короля рок-н-ролу» Елвіса Преслі однією з найвищих відзнак Сполучених Штатів для цивільних осіб — медаллю Свободи.

Легендарний співак, якого в Білому домі назвали «безсмертною іконою Америки», став одним з семи лауреатів на першій для Трампа церемонії вручення нагороди.

«Америка благословенна тим, що має більше майстерності, пристрасті та талантів, ніж зустрічається у будь-якому іншому місці на Землі», — сказав Трамп під час церемонії.

Також президентську медаль Свободи отримали бейсболіст Бейб Рут, суддя Верховного Суду Антонін Скаліа, сенатор від штату Юта Оррін Хетч, доктор і благодійниця Міріам Адельсон, а також зірки Зали слави NFL (Ліга американського футболу — ред.) Роджер Штаубах та Алан Пейдж.

Президентська медаль Свободи заснована у 1963 році президентом Джоном Кеннеді, вона замінила післявоєнну медаль Свободи. Медаль Свободи і Золота медаль Конгресу є найвищими нагородами США для цивільних осіб.

Президентську медаль Свободи вручають за «істотний внесок у безпеку і захист національних інтересів США, у підтримання миру в усьому світі, а також у суспільне і культурне життя США та світу». Цю нагороду отримували музиканти Френк Сінатра, Арета Франклін, Боб Ділан і Стіві Вандер, останніми лауреатами були екс-віце-президент США Джо Байден та професор Стівен Гокінг.

Зазвичай медаль Свободи отримують американці, але іноді глава Булого дому нагороджує іноземців. Зокрема її отримували Папа Римський Іван Павло II, канцлерка ФРН Ангела Меркель, екс-президент ПАР Нельсон Манделла.

Елвіс Преслі — славнозвісний американський актор та співак. Вважається одиним із найуспішніших музикантів XX століття. Його також називають «королем рок-н-ролу».

У 1977 році Елвіс Преслі помер від серцевої недостатності.

Нагадаємо, у квітні 2017 року Боб Ділан отримав диплом і медаль лауреата Нобелівської премії з літератури 2016 року.

Поділитись: