Президент США Дональд Трамп у вівторок підписав оборонний бюджет на 2018 рік обсягом майже в $700 млрд, з яких $4,6 млрд будуть виділені європейським союзникам з НАТО в рамках протидії російській загрозі.

Президент США Дональд Трамп у вівторок підписав оборонний бюджет на 2018 рік обсягом майже в $700 млрд, з яких $4,6 млрд будуть виділені європейським союзникам з НАТО в рамках протидії російській загрозі.

Бюджет передбачає виділення цих коштів для Європейської ініціативи стримування — програми допомоги США союзникам в Європі з протистояння «російській загрозі», яка виділена окремою статтею, йдеться на сайті Білого дому.

Проект передбачає виділення $ 350 мільйонів на сприяння безпеці в Україні.

Документ містить пункти «про оцінку потенційних загроз з боку Росії, в тому числі зловмисного впливу — дезінформації, пропаганди, кібератак, втручання у вибори, гібридної війни, які несуть загрозу не лише інтересам безпеки США, але і їх союзників і партнерів у Європі».

Крім того, бюджетом передбачено виділення $58 мільйонів а розробку нової ракети середньої дальності «у відповідь на порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності».

Раніше посольство України в США повідомило, що спрямований на підпис президентові США проект бюджету-2018 санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру й істотно розширює параметри підтримки України з боку США в безпековій та оборонній сферах.

У документ, включені положення, які дозволяють використовувати кошти оборонного бюджету США на потреби реабілітації в медичних установах Сполучених Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання і підготовку українських медичних фахівців в цій сфері, а також для посилення можливостей повітряних і військово-морських сил України.

«Вперше на законодавчому рівні пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони і спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні кошти; кораблі прибережної дії і берегової охорони», — розповіли в посольстві України в США.

Раніше повідомлялося, що Комітет Конгресу США схвалив проект бюджету з виділенням Україні 350 млн

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Уряд США не може передавати Україні озброєння через компанії-посередники — Transparency

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile