Фото:

EPA-EFE/JIM LO SCALZO

Уряд США запропонував змінити визначення душової головки, аби збільшити водонапір у душі. Сталося це після скарги президента Дональда Трампа на те, що напір води замалий, і через це йому важко доглядати за своїм волоссям.

Про це йдеться в проєкті постанови Міністерства енергетики США, оприлюдненому в урядовому віснику.

Вона має змінити закон від 1992 року, який визначає, що через душову головку за хвилину має виливатися не більше 9,5 літрів води. Таке обмеження встановили для економії води.

Постанова ж пропонує прирівняти до душової головки кожен отвір, із якого ллється вода. Тобто обмеження на 9,5 літрів на хвилину стосуватиметься не всієї головки загалом, а кожної дірочки в головці.

Речниця Міненерго США Шейлін Гайнс у коментарі CNN повідомила, що ця ініціатива відомства є виконанням обіцянки Трампа з усунення регулювань на федеральному рівні. І її ухвалення дозволить «американцям — а не вашингтонським бюрократам — вирішувати, які душові головки вони хочуть мати у себе вдома».

А на що там скаржився Трамп?

Про особливості душових головок президент США заговорив 6 серпня під час візиту на завод із виробництва побутової техніки в місті Клайд штату Огайо.

«Заходите в новий дім, відкриваєте кран — а вода не тече. Вмикаєте душ — якщо ви такий як я, то не можете гарно помити голову. І витрачаєте на 20 хвилин більше. "Будь ласочка, потечи". А вода — вона крапає, еге ж?» — сказав тоді Трамп.

Президент США додав, що через це йому доводиться стояти довше в душі: «Адже моє волосся — не знаю, як у вас, але в мене воно має бути ідеальним. Ідеальним».

Як на це реагують?

Не дуже. Ендрю Деласкі, керівник об’єднання ASAP, яке займається заощадженням енергоспоживання, назвав ініціативу «дурною». Як може змінитися прийняття душу, якщо до душової головки додати 4-5 дірочок?

«У вас за хвилину з душу може виливатися на 38-57 літрів води більше. І вони в буквальному сенсі можуть вимити вас із ванної кімнати», — розповів експерт у коментарі Associated Press.

Що цікаво, дані самого Міненерго щодо 12,5 тисяч різних видів душових головок вказують, що 74% із них навіть недовиконують максимально допустиму норму подачі води на 20%.

«Якщо президенту потрібна допомога, аби знайти гарний душ, можемо дати йому чудові вебсайти для споживачів, де він може знайти гарну душову головку, яка і достатній напір матиме, й гарний досвід купання забезпечить», — зазначив Деласкі.

А інформагентство Reuters вказує, що в разі ухвалення ініціативи її можуть оскаржити в суді.

Поділитись: