Президент США Дональд Трамп заявив, що не бачить політичної необхідності включати Канаду в нову угоду NAFTA (Північноамериканська угода щодо вільної торгівлі).

Президент США Дональд Трамп заявив, що не бачить політичної необхідності включати Канаду в нову угоду NAFTA (Північноамериканська угода щодо вільної торгівлі).

Про це глава Білого дому повідомив у Twitter.

«Політичної необхідності включати Канаду до нової угоди NAFTA немає. Якщо ми не укладемо справедливу для США угоду після десятирічь зловживань — Канади не буде в договорі», — написав він.

Також Трамп попередив, що Конгрес не повинен втручатися в переговори щодо нової торговельної угоди, в іншому випадку він виведе США з цього договору «і буде тільки краще».

За словами американського президента, угода NAFTA в існуючому вигляді є «однією із найгірших торговельних угод, коли-небудь укладених».

«США втратили тисячі підприємств та мільйони робочих місць. До укладення NAFTA нам було значно краще — її взагалі не треба було підписувати», — наголосив Трамп.

Крім того, глава Білого дому заявив, що або буде укладена нова угода щодо вільної торгівлі, або США повернуться до правил, які передували укладанню NAFTA.

Північноамериканська угода щодо вільної торгівлі (NAFTA) була укладена у грудні 1992 року між США, Канадою та Мексикою. Вона замінила канадсько-американську угоду щодо вільної торгівлі. NAFTA вступила в дію 1 січня 1994 року. 

Раніше повідомлялося, що міністерка закордонних справ Канади Христя Фріланд, яка планувала відвідати Україну 27-29 серпня, скасувала свій візит через невідкладні переговори щодо NAFTA.

Перед цим Трамп заявив, що домовився з президентом Мексики Енріке Пенья Ньєто про нову торгову двосторонню угоду

Очікується, що вона замінить угоду про Північноамериканську зону вільної торгівлі (NAFTA).

Трамп також заявив, що скоро зв’яжеться з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, щоб обговорити умови угоди NAFTA.

За даними Bloomberg, Трамп може запровадити нові мита на імпорт китайських товарів на 200 мільярдів доларів.

Поділитись: