Президент США Дональд Трамп невдоволений тим, що найпрестижнішу нагороду в кінематографі США цьогоріч присудили фільму південнокорейського режисера Пон Чжун Хо «Паразити».

«Наскільки поганими були нагороди Кіноакадемії в цьому році, ви бачили? І переможцем став ... фільм з Південної Кореї. Що, чорт забирай, це було? У нас достатньо проблем з Південною Кореєю у сфері торгівлі, а вони дають їм нагороду за найкращий фільм року? Це нормально? Таке взагалі траплялося раніше?», — сказав лідер Сполучених Штатів.

У компанії-виробнику «паразитів» NEON заяву трампа прокоментували коротко: «Зрозуміло, він не вміє читати».

Він також назвав рішення кіноакадемії «жахливим кроком» і запропонував повернути в прокат фільм «Віднесені вітром».

«Спочатку ми маємо фільм із Південної Кореї, а потім нагороду отримує Бред Пітт. Ніколи не фанатів від нього. Він вийшов на сцену та корчив мудреця», — заявив Трамп.

Нагадаємо, Бред Пітт під час нагородження невдоволено висловився про те, що ексрадника Трампа з нацбезпеки Джона Болтона не заслухали в Сенаті у справі про імпічмент Трампа, хоча той міг знати деталі, які раніше не обговорювалися.

У 2020 році «Оскар» як найкращий фільм року отримала стрічка «Паразити» режисера Пон Джун Хо — це перший південнокорейський фільм, який змагався у головній номінації. У головній номінації вона обійшла «1917» Сема Мендеса, «Ірландця» Мартіна Скорсезе, «Кролика Джоджо» Тайкі Вайтіті, «Джокера» Тодда Філліпса та «Одного разу…в Голлівуді» Квентіна Тарантіно. «Паразити» також стали найкращим фільмом іноземною мовою. А Пон Джун Хо отримав статуетку як найкращий режисер.

Поділитись: