ENRU

Трамп скасував програму Обами з захисту дітей нелегалів

Президент США Дональд Трамп скасував програму захисту від депортації для дітей нелегальних мігрантів, яку в 2012 році ввів його попередник Барак Обама, повідомляють у Білому домі.

У своєму зверненні 5 вересня Трамп нагадав, що програма «Відстрочення для дітей, що прибувають» (DACA) була введена Обамою в обхід Конгресу і парламент неодноразово відхиляв подібні ініціативи. Нині, за ​​оцінкою Білого дому, програма дозволяє 800 тисячам нелегальних мігрантів у віці від 15 до 36 років працювати в США.

Трамп також зауважив, що DACA призвела до того, що діти без батьків почали масово прибувати в США з Центральної Америки. Як зазначає The New York Times, сплеск припав на 2014 рік, коли десятки тисяч мігрантів прибули в Америку.

Скасування програми буде поступовою. Нові дозволи на роботу не видаватимуть, але старі перестануть продовжувати з березня 2018 року. Термін дії такого дозволу становить два роки. Трамп закликав Конгрес ухвалити альтернативну програму захисту дітей нелегальних мігрантів за цей час.

Обама назвав рішення Трампа неправильним, тому що «не можна ставити під удар дітей, які не зробили нічого поганого».

У зв'язку зі скасуванням програми у  Нью-Йорку біля Trump Tower првели акцію протесту, на якій затримали 34 людини, передає ABCNews.

Постраждалих під час демонстрації немає. Чиновники повідомили, що у затриманих, які погодилися повідомити інформацію про себе поліції, не перевіряли відбитків пальців, у тих же, хто відмовився, були зняті відбитки.

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо закликав учасників програми бути обережними під час протестів.

«Я дуже рекомендую тим, хто є одержувачем DACA, бути дуже обережними у відношенні громадянського непідкорення (представникові поліції)», — сказав він.

Повідомляється, що, крім Нью-Йорка, протести також провели у Вашингтоні, де демонстранти з плакатами зібралися біля воріт Білого дому.

Раніше губернатор штату Нью-Йорк пообіцяв подати до суду на Трампа через програму захисту від депортації.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram