Світ

Трамп скасував візит на економічний форум у Давосі через «шатдаун»

Дональд Трамп
Світ/Трамп скасував візит на економічний форум у Давосі через «шатдаун»
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп заявив, що скасовує візит на Всесвітній економічний форум в Давосі у Швейцарії у зв'язку з тимчасовим припиненням роботи уряду США, так званим «шатдауном». Про це Трамп повідомив у Twitter 10 січня.

Наразі так званий «шатдаун» у США триває 20-й день, Форум у Давосі запланований на 22 січня — 25 січня.

«Через непоступливість демократів щодо забезпечення безпеки кордонів і надзвичайної важливості безпеки нашої країни я при всій повазі скасовую дуже важливу поїздку у Давос на Всесвітній економічний форум», — написав Трамп у Twitter.

Як зазначає Reuters, раніше президент США заявив журналістам у Білому домі, що має намір виступити на форумі, але якщо «шатдаун» триватиме до початку форуму, то він туди не поїде.

9 січня Дональд Трамп виступив зі зверненням до американської нації на тлі політичної кризи, яка виникла через небажання демократів схвалити виділення 5,7 мільярда доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Трамп пояснив, що стіна на кордоні з Мексикою дуже швидко себе окупить.

3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи.

Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року. У документі не були вказані 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Пов`язані новини