Політика

Трамп сподівається на процвітання Куби після смерті Кастро — Reuters

Політика/Трамп сподівається на процвітання Куби після смерті Кастро — Reuters
Зберегти
Вигляд
lead
США зробить все, шо в їх силах, аби допомогти свободі та процвітанню на Кубі після смерті її очільника Фіделя Кастро. Про це заявив новообраний президент США Дональда Трамп

США зробить все, шо в їх силах, аби допомогти свободі та процвітанню на Кубі після смерті її очільника Фіделя Кастро. Про це заявив новообраний президент США Дональда Трамп, повідомляє Reuters.

Подібна реакція Трампа на смерть Кастро може бути відхиленням від його планів щодо скасування рішень адміністрації Обами про покращення відносин між США та Кубою, зокрема у сфері торгівлі.

Перша заява Трампа щодо Куби була озвучена під час виборів 8 листопада і не містила натяків на скасування рішень Обами, але стосувалася релігійної та політичної свободи у острівній країні.

«Оскільки трагедії, смерті та біль, спричинені Фіделем Кастр не можуть бути стерті, наша адміністрація зробить все що в її змозі, аби переконатися, що кубинці здатні розпочати подорож у царство свободи та процвітання», — зазначив він у заяві.

Тоді він підкреслив, що сподівається звільнити кубинців від жахів тоталітаризму, які панують у країні вже надто довгий час. За його словами, «чудесний кубинський народ» має нарешті отримати волю, на яку він так заслуговує.

Трампова заява мала на меті пом’якшити його передвиборчу риторику щодо Куби, як повідомляє виданню джерело у структурах розвідки США.

«Це може бути точкою, в якій бізнес-інтереси спонукають Трампа до більш прагматичного курсу, навіть якщо це розлютить найжорсткіших противників Кастро в обох партіях», — розповідає джерело.

Трамп щойно почав працювати з призначенням керівників своєї команди, і поки не назвав головного дипломата — державного секретаря. Він гратиме найголовнішу роль у формуванні політики щодо Куби.

Раніше повідомлялося, що 26 листопада на 91-му році життя помер колишній очільник Куби Фідель Кастро.

Нагадаємо, Куба об’явила тиждень військових навчань для підготовки до «ворожих дій» після того, як стало відомо про перемогу на виборах президента США Дональда Трампа.

14 жовтня Управління контролю за іноземними активами і Бюро індустрії та безпеки США оголосили нові поправки до санкцій щодо Куби, що спрощує можливості для економічної співпраці обох країн.

Пов`язані новини