Трамп в останній день каденції помилував ексінженера Google, якого засудили за крадіжку технологій для Uber

Дональд Трамп в останній день на посаді президента США 20 січня помилував низку людей, зокрема й колишнього інженера Google Ентоні Левандовські. Раніше його визнали винним у крадіжці комерційної таємниці перед тим, як перейти на роботу до компанії—конкурента Uber.

Про це пише The Guardian.

40-річний Ентоні Левандовські був засуджений у серпні 2020 року до 18 місяців в’язниці після того, як визнав себе винним у викрадені комерційної таємниці Google щодо виробництва безпілотних автомобілів Waymo.

«Левандовські визнав себе винним … Примітно, що суддя назвав його "блискучим новаторським інженером, який потрібен нашій країні"», — йдеться в заяві адміністрації Трампа щодо помилування.

Водночас суддя описав злочин крадіжку інженера як «найбільший злочин, пов'язаний з комерційною таємницею, який він коли-небудь бачив». Тоді він відмовив Левандовські у проханні про домашній арешт, заявивши, що це дасть «зелене світло кожному майбутньому блискучому інженеру вкрасти комерційну таємницю», а «час у в'язниці — відповідь на це питання».

Водночас засуджений так і не відбув покарання через пандемію. Слухання з питання про терміни його ув'язнення мало відбутися 9 лютого.

Як пише The Guardian, раніше помилування інженера підтримав мільярдер Пітер Тілем, який зробив пожертву на кампанію Трампа у 2016 році.

Хто такий Левандовські

Він був лідером у гонці з розробки безпілотних автомобілів. Інженер став відомим в галузі автономних транспортних засобів після створення мотоцикла без водія на конкурсі, організованому дослідним підрозділом Пентагону у 2004 році.

Левандовські заснував свій власний стартап 510 systems, який Google придбала у 2011 році. Компанії він допомагав розробляти автомобілі без водія до 2016 року. Після переходу в Uber інженер пізніше зізнався, що скачав на свій ноутбук понад 14 000 файлів Google.

Через ймовірну крадіжку технологій безпілотних автомобілів між Google та Uber розпочалась запекла юридична боротьба. Закінчилася вона перемогою Google, їй компенсували 245 мільйонів доларів, а Левандовські визнали винним у крадіжці.