Політика

Трамп вирішив продовжити війну в Афганістані

22 серпня, 2017 18:03
Політика/Трамп вирішив продовжити війну в Афганістані
Зберегти
Вигляд
Спершу Трамп спочатку хотів вивести американських військових з Афганістану, але все ж вирішив залишити їх та «боротися за перемогу».

Президент США Дональд Трамп заявив, що поспішне виведення військ з Афганістану «створить вакуум», який швидко займуть бойовики.

Американський лідер сказав це, презентуючи нову стратегії США щодо Афганістану, передає ВВС.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс зазначив, що «кілька» союзників США вже «взяли на себе зобов’язання збільшити кількість військ»

Глава Білого дому зазначив, що його програма буде більш прагматичною, аніж ідеалістичною і замість «побудови нації» треба концентруватися на «вбивстві терористів». Бойовики Талібану пообіцяли, що Афганістан стане «ще одним цвинтарем» для Сполучених Штатів, якщо ті не виведуть свої війська.  

Спершу Трамп спочатку хотів вивести американських військових з Афганістану, але все ж вирішив залишити їх та «боротися за перемогу».

Свою передвиборчу кампанію він будував, наполягаючи, що США не мають воювати на чужих війнах. Та у випадку Афганістану він зазначив, що виведення сил американський військ може призвести до колапсу афганського уряду. Президент США пообіцяв працюватиме з афганським урядом.

Трамп також звернувся до влади Пакистану та попередив, що США «не терпітимуть країну, яка надає притулок екстремістам». «Ми виділили Пакистанові мільярди доларів, а вони прихищають терористів, з якими ми боремося», – сказав він. Це звинувачення пакистанська армія спростувала.

Раніше телеканал CBS News повідомляв, американський президент може оголосити про розміщення ще 4 тисяч військових в Афганістані на додачу до існуючих 8,4 тисяч.

Нагадаємо, 21 серпня по дипломатичному району Кабула вдарила ракета.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини