Президент США Дональд Трамп у вівторок, 5 грудня заявив президенту Палестинської держави Махмуду Аббасу про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалиму.

Президент США Дональд Трамп у вівторок, 5 грудня заявив президенту Палестинської держави Махмуду Аббасу про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалиму.

За словами представника глави Палестини Трамп не уточнив, коли саме це відбудеться, передає «Голос Америки» із посиланням на прес-службу Абасса.

«Президенту Махмуду Аббасу подзвонив президент США Дональд Трамп, в ході (розмови) він (президент Трамп) повідомив президента (Аббаса) про свій намір перенести американське посольство з Тель-Авіва до Єрусалиму», — йдеться прес-секретаря.

Наголошується, що палестинський лідер «попередив президента США про небезпечні наслідки, які це рішення може мати для мирного процесу, для безпеки і стабільності в регіоні та світі».

Депутат палестинського парламенту, Мустафа Баргуті заявив, що подібне рішення призведе до повного колапсу близькосхідного мирного процесу, в якому США не зможуть відігравати роль посередника.

Ба більше, Баргуті вважає, що «Штати самі можуть виявитися порушниками міжнародного права, оскільки йдеться зокрема про території, окуповані Ізраїлем».

«Це буде «дуже шкідливий крок», і не тільки палестинці, а й мільйони мусульман по всьому світу виступлять проти такого рішення, адже саме Східний Єрусалим повинен стати столицею майбутньої палестинської держави», — наголосив депутат.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху доручив Міністерству закордонних справ розпочати підготовку до виходу країни зі складу ЮНЕСКО після того, як про таке рішення оголосили у США.

Поділитись: