Світ

Трамп заперечує, що від ураганів у Пуерто-Рико в 2017 році загинули 3 тисячі людей

14 вересня, 2018 09:17
Світ/Трамп заперечує, що від ураганів у Пуерто-Рико в 2017 році загинули 3 тисячі людей
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп заперечує офіційну статистику загиблих від ураганів «Марія» та «Ірма» в Пуерто-Ріко у 2017 році, реагування на які він вважає «одним з найефективніших».

Президент США Дональд Трамп заперечує офіційну статистику загиблих від ураганів «Марія» та «Ірма» в Пуерто-Рико у 2017 році, реагування на які він вважає «одним з найефективніших».

Про це Трамп написав в своєму Twitter. 

«3 тисячі людей не загинули від двох ураганів, що вдарили по Пуерто-Ріко. Коли я покинув острів, вже після того, як трапився шторм, було заявлено про 6-18 смертей. З часом ця кількість особливо не збільшилась. І тільки значно пізніше, вони почали доповідати про значно більші цифри, такі як 3 тисячі…», — заявив президент США, не надавши доказів. 

На думку Трампа, це число було сфабриковане представниками Демократичної партії, щоб завдати шкоди його іміджу. 

11 вересня глава Білого дому, говорячи про готовність країни до урагану «Флоренс», назвав реагування на урагани «Марія» та «Ірма» в Пуерто-Ріко минулого року «неймовірним, але неоспіваним успіхом». 

Нагадаємо, 29 серпня 2018 року губернатор Пуерто-Ріко офіційно назвав кількість жертв урагану «Марія», який стався на острові у вересні 2017 року, — 2975 людей.

20 вересня 2017 ураган «Марія» залишив Пуерто-Рико без світла. «Марію» вважали тропічним штормом, однак він посилився до урагану і почав рухатися на острови Карибського басейну, які до того вже постраждали від урагану «Ірма». 

Пуерто-Рико перебуває під юрисдикцією США на правах самоуправління. Площа цієї території не перевищує 9,1 тисячі квадратних кілометрів. З одного боку острівна територія омивається Карибським морем, з іншого — водами Атлантичного океану. У червні 2017 року в Пуерто-Рико пройшов референдум щодо приєднання до США у якості 51 штату. Більшість жителів висловилася за включення території до складу Сполучених Штатів.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини