Президент США Дональд Трамп повідомив, що американські військові вбили учасника угруповання «Аль-Каїда» Джамала аль-Бадаві, причетного до організації теракту проти есмінця USS Cole у 2000 році. Про це Трамп повідомив у Twitter.

«Наші великі Збройні сили здійснили правосуддя задля героїв, загиблих і поранених у боягузливому нападі на USS Cole. Ми щойно ліквідували організатора цієї атаки Джамала аль-Бадаві. Наша робота проти «Аль-Каїди» триває. Ми не зупинимося у боротьбі з радикальним ісламським тероризмом», — повідомив Трамп.

Він не уточнив, коли саме відбулась операція, під час якої вбили терориста аль-Бадаві, водночас американські ЗМІ пишуть, що бойовик був знешкоджений 1 січня 2019 року.

Зокрема, за даними CNN, аль-Бадаві вбили у Ємені у результаті авіаудару під час спільної операції військових країни і розвідників США.

Як пише BBC, у жовтні 2000-го року смертники здійснили спробу підриву американського есмінця USS Cole під час дозаправки у порту єменського міста Аден. Унаслідок нападу 17 американських моряків загинули і щонайменше 40 осіб дістали поранення.

Велике журі США у 2003 році оголосило Бадаві причетним до атаки, назвавши його головним організатором нападу.

ФБР запропонувало винагороду у розмірі до 5 млн доларів за інформацію, яка допоможе арештувати терориста.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Міністерство оборони США заявило про вбивство у Ємені п’яти членів ісламістського угруповання «Аль-Каїда», включно з її лідером у країні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile