Президент США Дональд Трамп звільнив радника з національної безпеки Герберта Макмастера.

Президент США Дональд Трамп звільнив радника з національної безпеки Герберта Макмастера. На його посаду він призначив колишнього представника США в ООН Джона Болтона.

Про це Трамп написав у Twitter.

«Я дуже вдячний за службу Макмастеру, який зробив видатну роботу, і який завжди буде моїм другом», — сказав президент США.

За його словами, офіційна передача повноважень відбудеться 9 квітня.

Зазначимо, що це вже не перші зміни у команді Трампа в березні 2018-го. Так, президент звільнив держсекретаря Рекса Тіллерсона, призначивши на його посаду главу ЦРУ.

Джон Болтон при адміністрації Джорджа Буша-молодшого був заступником державного секретаря з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки. У 2005-2006 роках був послом США в ООН. Він також був одним з претендентів Трампа на посаду держсекретаря США.

Болтон виступає за озброєння України та надання їй перспективи членства у НАТО. Він у 2017 році заявляв, що на місці Трампа давно б надав Україні зброю ураження для стримування агресії Росії.

Герберт Макмастер став радником Трампа після звільнення з посади Майкла Флінна. Макмастер підтримував позицію України щодо агресії Росії та виступав за зміцнення її обороноздатності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США і надалі сприятимуть зміцненню обороноздатності України — радник Трампа Макмастер.

13 лютого 2017 року перший радник президента США з нацбезпеки Майкл Флінн був змушений подати у відставку менш ніж через місяць після отримання посади.

Детальніше про обставини відставки Флінна, його зв’язки з Росією та ймовірних наступників читайте у публікації:

Втратити довіру: чому подав у відставку радник Трампа.

Поділитись: