Президент США Дональд Трамп звинуватив режим Північної Кореї у загибелі американського студента Отто Уормбіра, звільненого владою КНДР 13 червня.

Президент США Дональд Трамп звинуватив режим Північної Кореї у загибелі американського студента Отто Вормбієра, звільненого владою КНДР 13 червня.

Про це йдеться у заяві на сайті Білого дому.

У ній сказано, що свої співчуття рідним студента висловлює Дональд Трамп і його дружина Меланія.

«Доля Отто поглиблює прагнення моєї адміністрації запобігти таким трагедіям невинних людей від рук режимів, які не дотримуються верховенства права або основних прав людини. Сполучені Штати ще раз засуджують жорстокість північнокорейського режиму», — йдеться у заяві.

Нагадаємо, 19 червня американський студент Отто Вормбієр помер в США після визволення з в'язниці у Північній Кореї, де він був засуджений до 15 років колонії. 

Отто Вормбієр було 23 роки. Він приїхав до Північної Кореї взимку 2015 року разом з туристичною групою. Його заарештували за спробу вкрасти з готелю в Пхеньяні плакат з пропагандистським гаслом.

Верховний суд Північної Кореї засудив студента з США до 15 років у виправно-трудовій колонії. Після суду він виступив на прес-конференції в Пхеньяні і визнав свою провину.

У червні 2017 стало відомо, що Вормбієр після визволення з-під варти у Північній Кореї повернувся до США у комі. Обстежувати Вормбієра мали лікарі медичного центру університету Цинцинатті, штат Огайо.

У Північній Кореї тоді заявили, що Вормбієр заразився ботулізмом і впав у кому після прийому снодійного ще  минулого року.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: