Світ / США

Трамп про ідею створення європейської армії: «Нехай Європа спочатку заплатить свою частку в НАТО»

Дональд Трамп
Світ/США/Трамп про ідею створення європейської армії: «Нехай Європа спочатку заплатить свою частку в НАТО»
Зберегти
Вигляд
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп відргеагував на ідею президента Франції Еммануеля Макрона щодо створення окремої європейської армії.

Президент США написав у Twitter, що Європа спершу має сплатити свою частину у фінансування НАТО:

«Президент Франції Маркон запропонував створити власну армію Європи, яка буде захищати від Китаю, США та Росії. Дуже образливо, але спершу Європа має сплатити свою частку в НАТО, який значною мірою субсидує США».

Пізніше на спільній зустрічі з нагоди сторіччя закінчення Першої світової війни у Парижі президент Франції зазначив, що головне у святкуванні — «це дружба між нашими людьми, нашою військовою потужністю та величезною солідарністю між тими, хто є найдавнішими союзниками у світі», передає Reuters.

Та продовжив свою думку, згадавши про ідею створення армії Європи.

«І ось чому я вірю, що мої пропозиції щодо оборони Європи повністю суголосні з цим. Це означає більше Європи у НАТО, більше можливостей взяти на себе частку цієї відповідальності. І я гадаю, це дуже важливо», — сказав Маркон.

Своєю чергою Дональд Трамп зазначив, що він підтримує посилення Європи в «будь-який спосіб».

«Я дуже ціную те, що ви говорите про частину відповідальності. Вам відома моя позиція: ми потребуємо сильної Європи. І це дуже важливо для нас мати потужну Європу, і будь-який спосіб, у який ми зможемо це здійснити, буде найкращим, найефективнішим і найбільш вдалим для нас обох», — сказав Трамп.

6 листопада президент Франції Еммануль Макрон заявив, що спільні збройні сили Європейського союзу необхідні для того, щоб вивести Європу з залежності від США в питаннях оборони, особливо після рішення Дональда Трампа припинити чинність однієї з головних американсько-російських угод про ядерні ракети, передає «Радіо Свобода».

Пов`язані новини