Рада національної безпеки США представила президенту Дональлду Трампу можливі варіанти реагування на ядерну програму Північної Кореї. Серед двох запропонованих шляхів — розміщення у американської ядерної зброї у Південній Кореї або ліквідація північнокорейського лідера Кім Чен Ина

Рада національної безпеки США представила президенту Дональду Трампу можливі варіанти реагування на ядерну програму Північної Кореї. Серед двох запропонованих шляхів — розміщення американської ядерної зброї у Південній Кореї або ліквідація північнокорейського лідера Кім Чен Ина.

Про це з посиланням на джерела серед військових чиновників та розвідці повідомляє NBC News.

Зазначається, що обидва варіанти є частиною прискореного перегляду політики щодо КНДР, підготовленою напередодні зустрічі Трампа з президентом Китаю.

Білий дім сподівається, що Китай вживе заходів, аби вплинути на Північну Корею. Однак якщо країна продовжуватиме розробку ядерної зброї, США мають запропоновані Радою безпеки варіанти.

Канал повідомляє, що першим і досі спірним варіантом є розміщення ядерної зброї у Південні Кореї. США вже відкликали всю ядерну зброю з її території 25 років тому. Її повернення, згідно з планом, буде ймовірно на території бази Осан, що розташована менш ніж у 50 милях на південь від столиці Сеула. Це буде означати перше закордонне розгортання ядерної зброї з часів закінчення холодної війни і є, як наголошується, провокаційним кроком.

«Я не думаю, що (розгортання ядерної зброї) є хорошою ідеєю. Я не бачу потенціалу цього рішення, тому що ідея, що ми використовуватиме ядерну зброю проти північної Кореї є маловірогідною», — сказав відставний адмірал Джеймс Ставрідіс.

Ішим запропонованим варіантом дій США є вбивство лідера КНДР Кім Чен Ина та інших високопоставлених чиновників, відповідальних за ядерну політику країни.

Третій варіант — це прихована відправка сил США або Південної Кореї в КНДР для того, щоб саботувати або вивезти з ладу ключову інфраструктуру. Наприклад, підривати мости, щоб заблокувати рух мобільних ракет.

Нагадаємо, 31 березня США розширили санкції проти Північної Кореї.

5 квітня Північна Корея провела чергове випробування балістичної ракети середньої дальності. Запуск ракети підтвердило тихоокеанське командування збройних сил США.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: