Транш від МВФ надійшов на рахунок Нацбанку

Кошти від Міжнародного валютного фонду надійшли на рахунок Національного банку України.

Про це повідомляє НБУ.

Кошти за четвертим траншем на загальну суму 1 млрд доларів  надійшли кількома частинами у різних валютах: 367 млн спеціальних прав запозичення (СПЗ), 200 млн фунтів стерлінгів,  146 млн євро, 92 млн доларів.

Наголошується, що завдяки траншу обсяг міжнародних резервів зріс до 16,7 млрд доларів — максимального рівня з середини 2014 року.

Такий обсяг резервів покриває 3,6 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

Загалом з початку реалізації програми EFF у березні 2015 року Україна вже отримала від МВФ чотири транші за програмою розширеного фінансування на суму 8,5 млрд доларів. У тому числі 5,9 млрд доларів з цієї суми було спрямовано на поповнення резервів.

Нагадаємо, що МВФ на засіданні 3 квітня ухвалив виділення Україні $1 млрд траншу. У свою чергу НБУ повідомляв, що зможе пом'якшити валютні обмеження через транш МВФ.

Також Мінфін України очікує на п’ятий транш від МВФ вже у травні.

Крім того Україна розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду грошові позики у розмірі $4,5 млрд до кінця 2017 року.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: