ENRU

Транзит російського газу через Україну зменшився на 19% — «Нафтогаз»

Транзит природного газу з Росії через територію України в країни Європи з 22 по 28 грудня знизився на 19% внаслідок прийняття Європейською комісією рішення про розширення доступу «Газпрому» до газопроводу OPAL.

Про це повідомляє прес-служба Національної нафтогазової компанії «Нафтогаз України».

«Згідно з даними Європейської мережі операторів газотранспортних систем (ENTSOG), з 22 грудня російське публічне акціонерне товариство «Газпром» значно наростило обсяги транспортування газу газопроводом Північний потік. Майже всі додаткові обсяги пройшли через газопровід OPAL. При цьому обсяг транзиту Україною за цей час значно скоротився, а щоденний загальний обсяг постачань газу до Європи обома маршрутами фактично не змінювався», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з 22 грудня використання маршруту Північний потік-OPAL зросло на 41%. Тобто «Газпром» наростив фізичне завантаження газопроводу OPAL з 50% до понад 80% його потужності.

«За цей час обсяги транспортування газу українською ГТС в напрямку Словаччини зменшилися на 19%. Добовий обсяг газу, протранспортований сумарно українським маршрутом та маршрутом Північний потік-OPAL у порівнянні 22 та 28 грудня фактично не змінився (-2%)», — йдеться у повідомленні.

У повідомленні також наголошується, що дані ENTSOG дозволяють припустити взаємозв’язок між збільшенням використання OPAL та зменшенням транзиту Україною та Словаччиною.

«Це ставить під сумнів твердження про те, що рішення Єврокомісії про розширення доступу «Газпрому» до OPAL та відступ від стандартного європейського законодавства не призведуть до зменшення обсягів транзиту російського газу через територію України. Ситуація, що склалася, дає підстави вважати, що «Газпром» вживає цілеспрямованих дій для обмеження транзиту українською газотранспортною системою», — наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, суд ЄС призупинив доступ «Газпрому» до OPAL.