Політика

Транзит вантажів з України до Казахстану через РФ здійснюються через Білорусь

Політика/Транзит вантажів з України до Казахстану через РФ здійснюються через Білорусь
Зберегти
Вигляд

Президент Росії Владімір Путін підписав указ «Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації».

Про це йдеться на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

Указ підписано у зв'язку з призупиненням з 1 січня 2016 року дії договору про зону вільної торгівлі з Україною.

Відтепер, міжнародні транзитні автомобільні та залізничні перевезення вантажів з території України на територію Казахстану через територію РФ здійснюються тільки з території Білорусі «за умови застосування до вантажних приміщень (відсіків) транспортних засобів та залізничного рухомого складу, приміщень, ємностей і іншим місць, в яких знаходяться або можуть знаходитися товари, засобів ідентифікації (пломб), у тому числі що функціонують на основі технології глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС, а також за наявності у водіїв транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення, облікових талонів», - йдеться в повідомленні.

Водії транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення, зобов'язані при в'їзді на територію РФ з території Білорусь отримати реєстраційні талони в стаціонарних або пересувних контрольних пунктах, і при виїзді з території РФ здати ці талони.

В свою чергу, в Мінекономіки повідомляють, що Російською Федерацією будуть вжиті особливі заходи контролю за транзитними перевезеннями територією РФ до третіх країн тих українських товарів, які з 1 січня 2016 року будуть заборонені для імпорту до Росії.

Крім цього, Російська Федерація наполягає на зменшенні обсягів квот як на двосторонні перевезення, так і на транзитні перевезення в рамках Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про міжнародне автомобільне сполучення.

Нагадаємо, що Росія 1 січня офіційно вводить продовольче ембарго щодо України, а також забороняє ввозити продукти з Туреччини.

/ фото ru.azimage.com

Пов`язані новини