У травні 2020 року у світі була найвища середня температура за весь час спостережень.Цьогоріч він був на 0,63°C теплішим за середній показник між 1981 та 2010 роками. 

Про це свідчать дані Коперниківської служби змін клімату, пише CNN.

«По-справжньому великі аномалії почалися ще в січні, і відтоді цей сигнал був досить стійким», — зазначила старша наукова співробітниця Коперниківської служби змін клімату Фрея Вамбурґ.

Кліматологи відзначають, що в російському Сибіру, де є значна частина вічної мерзлоти Землі, температура травня була на 10°C вища, ніж середня за період спостережень від 1981 до 2010 року. На окремих частинах річок Об та Єнісей спостерігали рекордно ранній прорив льоду.

За останній рік (з червня 2019-го до травня 2020-го) температура поверхні Землі була майже на 1,26°C вищою від доіндустріального рівня — орієнтиру, відносно якого часто вимірюється ступінь глобального потепління.

Водночас у країнах Європа температура була дещо нижчою, ніж середня, але з різкими географічними відмінностями.

У Києві, на відміну від світових тенденцій, травень 2020 року виявився найхолоднішим з початку століття, повідомляла Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського. Середньомісячна температура повітря в українській столиці становила 12,4°C, що на 2,8°C нижче за кліматичну норму.

Поділитись: