Третина британців молодше 40 років відмовилася б від призову в разі нападу на Велику Британію — опитування

Ілюстративне фото. Британський військовий на навчаннях НАТО в Естонії у травні 2023 року
Ілюстративне фото. Британський військовий на навчаннях НАТО в Естонії у травні 2023 рокуFacebook / Ministry of Defence

У Великій Британії 38% людей молодше 40 років стверджують, що вони відмовилися б служити у збройних силах у разі нової світової війни, а 30% відповіли, що не служили б, навіть якби на їхню країну напали.

Про це свідчать результати опитування міжнародної компанії YouGov.

Як пояснили автори опитування, громадяни від 18 до 40 років — це та вікова категорія, яку британський уряд найперше призивав на військову службу під час Першої та Другої світових воєн.

Водночас кожен чотирнадцятий (7%) опитаний стверджує, що пішов би добровольцем, якби почалася світова війна, і 11% — якби материкова частина Великої Британії опинилася б під загрозою.

Інші кажуть, що не будуть чинити опір призову, хоча самі не збираються служити. Таких буде 21% у разі гіпотетичної світової війни та 23% у випадку нападу на саму Велику Британію.

В обох сценаріях близько третини або невпевнені, або вважають, що збройні сили не захочуть їх призвати через вік або інвалідність.

Жінки призовного віку частіше відмовляються від ідеї служити, ніж чоловіки. 43% відмовилися у випадку світової війни (порівняно з 32% чоловіків), а 35% — у разі, якщо будуть під загрозою Британські острови (порівняно з 25% чоловіків).

У разі світової війни 39-47% чоловіків у віці 18-40 років кажуть, що пішли б добровольцями або прийняли б призов за обома сценаріями, порівняно з 19-24% жінок того самого віку.

Водночас переважна більшість населення (72%) стверджує, що жінки повинні проходити строкову службу. З них 42% вважають, що жінки повинні служити на тих самих посадах, що й чоловіки, проти 30%, які вважають, що повинні бути певні обмеження щодо ролей, які вони можуть виконувати. Наприклад, не служити в піхоті.

13% жінок стверджують, що їх не слід призвати на строкову службу — це не дуже відрізняється від позиції чоловіків у цьому питанні (9%). Однак жінки частіше кажуть, що їх слід обмежити у виконанні певної роботи в армії — 34% порівняно з 26% чоловіків.

Жінки призовного віку (18-40 років) частіше відповідали, що їх не слід призвати в армію, хоча втричі більше (60%) вважали, що жінки повинні служити у збройних силах на певній посаді.

Загалом опитали 3044 британців від 18 років і старше — майже однакова кількість жінок і чоловіків.

Що передувало?

Міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс заявив про «перехід від післявоєнного до довоєнного світу».

«Епоха ідеалізму змінилася періодом затятого реалізму. Сьогодні наші противники активно відновлюють свої загородження. Старі вороги реанімовані. Нові вороги формуються. Бойові лінії перекроюються. Танки стоять буквально на українській галявині Європи», — пояснив він.

Своєю чергою генерал Патрік Сандерс, найстарший офіцер британської армії, закликав до збільшення чисельності військ та сказав, що країні необхідно підвищити готовність до конфлікту, пише ВВС.