14 з 44 зареєстрованих кандидатів у президенти ще не відкрили банківські рахунки своїх виборчих фондів для збору коштів на фінансування виборчої кампанії. Про це повідомило об'єднання «Комітет виборців України» з посиланням на дані Центральної виборчої комісії.

Серед 30 кандидатів, які вже відкрили фонди, Олег Ляшко, Юлія Тимошенко, Ілля Кива, Петро Порошенко, Володимир Зеленський, Юрій Бойко, Анатолій Гриценко, Андрій Садовий, Руслан Кошулинський, тощо.

Відповідно до закону «Про вибори президента України», відкриття виборчого фонду — це обов'язкова умова для початку агітації (ідеться саме про кандидатів, яких вже зареєструвала ЦВК). Також закон забороняє кандидатам фінансувати агітацію поза своїми виборчими фондами.

Виборчі фонди кандидатів мають накопичувальний рахунок, на які люди переказують кошти на фінансування виборчої кампанії кандидата, якого вони підтримують.

Утім для кандидатів, які не відкриють рахунки, немає механізму покарання, зазначає голова КВУ Олексій Кошель Громадському.

Він також припускає, що деякі кандидати не відкриють свої рахунки до моменту безпосереднього голосування та «підуть на вибори пустими».

ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти України.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.

Поділитись: