УКРАЇНА

Третина української економіки знаходиться в «тіні» — Мінекономіки

23 серпня, 2018 10:38
УКРАЇНА/Третина української економіки знаходиться в «тіні» — Мінекономіки
Зберегти
Вигляд
За розрахунками Міністерства економічного розвитку та торгівлі України на початку 2018 року неофіційний сектор української економіки («тіньова економіка») України скоротився на 4 відсоткових пункти порівняно з 1 кварталом 2017 року — з 37% до 33%.

За розрахунками Міністерства економічного розвитку та торгівлі України на початку 2018 року неофіційний сектор української економіки («тіньова економіка») скоротився на 4 відсоткових пункти порівняно з 1 кварталом 2017 року — з 37% до 33%.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку за результатами звіту департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування.

Зокрема, там вважають, що детінізація української економіки відбулась за рахунок позитивних макроекономічних очікувань та політики, спрямованої на розширення внутрішнього попиту. Крім цього, на зменшення «тіні» вплинуло зростання доходів населення та проведення реформ в інвестиційній сфері.

«Водночас динаміка детінізації стримується невирішеними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема, збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни та наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на території країни», — додають в Мінекономіки.

Зазначимо, що рівень «тіньової» економіки розраховують різними методиками. Тому  цей показник може різнитись залежно від організації, яка його розраховує. Відповідно, залежно від методики розрахунку, «тіньова» економіка в Україні складає від 25% до 60%.

Раніше в Мінекономіки повідомляли, що у 2017 році «тіньова» економіка України скоротилась на 4%.

Напередодні уряд схвалив стратегію боротьби з контрабандою.

Також радник уряду повідомляв, що рівень тіньової економіки в Україні у 2016 та 2017 роках буде нижчий за попередні через зниження ставок на соціальні платежі.

На початку 2018 року обмеження на міжнародні поштові посилки відтермінували до січня 2019 року.

Також в ДФС розробили механізм контролю за посилками.

Пов`язані новини