Три роки тому 150-кілометровий антарктичний айсберг відколовся від льодовикового шельфу. Тепер він прямує до острова Південна Джорджія, що має майже такий самий розмір. Екологи побоюються, що вони можуть зіткнутися.

Про це повідомляє The Guardian.

Гляціолог з Австралійської антарктичної програми партнерства (AAPP) докторка Сью Кук розповіла, що айсберг може порушити життя дикої природи та судноплавні шляхи під час свого руху. Остаточні наслідки його впливу передбачити важко ㅡ за три роки плавання він міг вже давно розлетітися на частини або піти під воду.

У 2017 році айсберг мав довжину у 175 км, ширину у 50 км та товщину у 200 метрів. За час своєї «подорожі» від нього відвалились два невеликі шматки, однак досі льодова брила створює потенційну небезпеку для острова, який опинився в неї на шляху.

Зараз айсберг перебуває на відстані приблизно у 500 км від Південної Джорджії ㅡ заморської території Великої Британії. Існує шанс, що ця брила залишиться у воді на десяток років. Частина айсбергу вже знаходиться під водою, тож науковці сподіваються, що врешті-решт він осяде на мілину.

Водночас професор Джерент Тарлінг з Британської антарктичної служби висловив стурбованість потенціалом айсберга вплинути на Південну Джорджію. Через рух айсберга багато диких тварин (пінгвіни, тюлені) мусять змінювати свій звичний маршрут у пошуках їжі. Якщо вони робитимуть великий гак, щоб обійти льодову брилу, то можуть не встигати годувати своє потомство.

Поділитись: