За останні п'ять років колишнє керівництво ФІФА в особі президента Зеппа Блаттера, генерального секретаря Жерома Вальке і фінансового директора Маркуса Каттнера виплатили собі 79 млн франків ($ 80 млн).

У повідомленні, опублікованому на сайті федерації, зазначається, що футбольні чиновники докладали для свого збагачення «скоординовані зусилля».

За даними внутрішнього розслідування, проведеного юридичною фірмою Quinn Emanuel, керівники федерації щорічно підвищували собі зарплати, виплачували премії за проведення чемпіонату світу та інші бонуси.

Як заявляє федерація, ці платежі переводилися в порушення швейцарських законів. Всі докази будуть передані генеральним прокурорам США і Швейцарії, що веде розслідування справи ФІФА.

Цю інформацію федерація оприлюднила на наступний день після обшуків в її приміщеннях, проведених швейцарською поліцією.

Серед іншого обшук пройшов в кабінеті Каттнера, звільненого 23 травня за фінансові порушення.

Раніше ФІФА визнала факт підкупу членів виконавчого комітету при виборі країн-господарів чемпіонатів світу 1998 та 2010 років.

Наприкінці травня 2015 розгорівся найбільший в історії ФІФА скандал, коли в Цюріху, за запитом американського правосуддя, швейцарська поліція затримала сімох високопоставлених чиновників організації за підозрою в корупції. За даними Міністерства юстиції США, за 24 роки вони отримали хабарі на суму близько $150 млн.

Поділитись: