У дитячому будинку в місті Рожище Волинської області у десятьох дітей виявили сліди побиття та крові на одежі.

У дитячому будинку в місті Рожище Волинської області у десятьох дітей виявили сліди побиття та крові на одежі. Крім того, троє дітей заявили про сексуальні домагання з боку керівництва установи.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

У дитячому будинку перебувають 33 дитини від 3 до 18 років.

«Дітки розповіли, що сам директор та його брат, який працює черговим з режиму, їх б’ють та ображають нецензурними словами. Дівчата повідомили, що брат директора їх торкався за різні частини тіла. Діти скаржилися виховательці, але вона відмахнулася — сказала, що вони все вигадують», — повідомила омбудсмен.

Денісова з цього приводу звернулася до заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового, поліцейські вже працюють на місці. Крім того, до дитячого будинку прибули Служба у справах дітей та керівник профільного департаменту Міністерства соціальної політики Руслан Ковбаса.

Очільник Волинської області Олександр Савченко обговорив з Денісовою питання переведення дітей до іншого місця.

Омбудсмен наголосила, що жоден зі співробітників дитячого будинку не повідомив про цю ситуацію з насиллям дітей.

«Як з’ясувалося, директор установи вже був у розробці правоохоронних органів після пропажі дітей. Міністерство охорони здоров’я простежить за тим, аби дітей обстежили й надали усю необхідну медичну допомогу», — додала Денісова. Вона тримає цю ситуацію на особистому контролі.

Репортаж Громадське.Волинь з дитячого будинку в Рожище Волинської області

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Опіка суворого режиму: Нестерпне життя і рабська праця в українських інтернатах

У березні повідомлялося, що в Україні можуть скасувати експертизу стосовно досягнення статевої зрілості. Зазначимо, що за законом вік сексульної згоди в Україні становить 16 років.

Поділитись: