Театральний режисер, керівник Центру сучасного мистецтва 'Дах' Владислав Троїцький розповідає на чому варто акцентувати увагу в Україні сьогодні. Ми опинилися не на узбіччі, а центрі світової уваги, варто тільки зрозуміти, що з цією увагою робити. А недостатнє фінансування культури, за словами режисера, - це міф.

Україна опинилася не на узбіччі, а в центрі. Щодо кого найчастіше Обама телефонує Меркель?

Дуже багато росіян трансформуються під дією пропаганди. Навіть адекватних.

Креативних людей у Росії витискають у еміграцію - або у внутрішню, або... Україна може стати таким абсорбентом.

Багато європейців їдуть до України - вони не екзоти, вони їдуть відчути інший тип енергії. Ми в результаті Майдану отримали право на мрію. Мрію про місто, країну, яку ти будеш робити сам. Але країна поки не розуміє, що робити з цим світовим інтересом.

Але ми не міст. На мосту нічого хорошого не відбувається.

Нам нав'язують гру 'блокпост'. Це погана гра. Мій основний медж: дуже важливо будувати конструктивне завтра. Кодування 'некатастрофічного завтра' дуже важливе.

Безумство - боротись з російською мовою. Потрібно підтримувати українську. Має бути стратегія української держави російською мовою, зокрема, російськомовні підручники з історії. Якщо ти це не робитимеш, це робитиме хтось інший. Якщо ти не займаєшся власною ідеологією - нею займається хтось інший.

Ви знаєте, скільки грошей витрачається на культуру в цій країні? Там безмежні бюджети. Непродуктивно використовується. ККД - гірший, ніж у паротяга.

Міністерство культури - це бюро ритуальних послуг. Насправді, це можна писати на всіх наших міністерствах. Зараз їх не можна чіпати, бо це долі людей. Але потрібно робити приклади успішних проектів. У нас не заведено говорити про успішні проекти. Вони опиняються на маргінесі. Ні медіа, ні влада, ні бізнес цим не займається.

Поділитись: