У столиці тихоокеанської держави Тонга Нукуалофі близько 70% житлових будинків повністю або частково зруйновані внаслідок тропічного циклону «Гіта», який пронісся над островами минулої ночі.

У столиці тихоокеанської держави Тонга Нукуалофі близько 70% будинків повністю або частково зруйновані внаслідок тропічного циклону «Гіта», який пронісся над островами минулої ночі.

Про це повідомляє видання Radionz.

«Циклон «Гіта» набув 4-ї категорії потужності, коли пройшов островами. Швидкість вітру поруч з його епіцентром сягала 54 м/с», — зазначається у повідомленні.

Наразі «Гіта» рухається на захід, набирає силу і наближається до островів Фіджі. Фіджійці сподіваються, що «Гіта» в найближчі години змінить напрям руху і пройде трохи південніше головних островів їх архіпелагу.

Якщо швидкість вітру поруч з епіцентром циклону перевищить 60 м/с, то «Гіта» дістане 5-ту категорію потужності.

Інформації про жертв наразі немає, втім десятки людей звернулися за медичною допомогою. Затоплені багато районів, у країні виникла нестача питної води.

Кілька днів тому циклон «Гіта» зачепив острови Самоа.

Королівство Тонга, що розташоване у південно-західній частині Тихого океану, складається з 170 островів. Тонга є єдиним королівством в Океанії.

Нагадаємо, що на початку січня 2018 року внаслідок удару тропічного циклону «Ава» у східній частині Мадагаскару у вихідні загинули щонайменше 29 людей, ще троє зазнали поранень.

/Марина Балан

Поділитись: