Юрій Крисін — фігурант справи про вбивство журналіста Веремія — наприкінці лютого опинився в столичному Інституті серця. При чому в дитячому відділенні. Одразу знайшлися охочі активісти, які вирішили подивитися, чи справді він хворий?

Тоді Юрій Крисін пояснив, що скаржиться на болі в серці й проходить обстеження. Лікарі запевнили, що в дорослому відділенні не було місць, щодо біографії Крисіна не обізнані, а лікувати так чи йнак потрібно всіх. Утім, прокуратура та учасники кількох акцій протесту іншої думки.  

Громадське розбиралося, лікувався чи переховувався від суду Юрій Крисін у дитячому відділенні Інституту серця.

Фігурант справи про вбивство журналіста Веремія Юрій Крисін у палаті дитячого відділення в Інституті серця, Київ, 26 лютого 2018 року Фото: Микола Пастико/Громадське

Версія лікарів


Завідувачка дитячого відділення Інституту серця Ірина Аксьонова 26 лютого сказала активістам, які завітали до Юрія Крисіна, що жодних попередніх домовленостей про госпіталізацію не було. Чоловік скаржився на болі в серці, отже відмовити йому в обстеженні медичні працівники не мали права. А хто такий Юрій Крисін вона вперше чує:

«У нього мала бути коронарографія. Він прийшов з паспортом, як звичайна нормальна людина. Я, наприклад, не знаю хто він, я не дивлюся новини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО​

Завідувачка дитячого відділення Інституту серця Ірина Аксьонова, Київ, 26 лютого 2018 року Фото: Микола Пастико/Громадське

Більше з журналістами Ірина не спілкувалася, посилаючись на погане самопочуття. З нами поговорив директор Інституту серця — Борис Тодуров, та пояснив, що в дитячому відділенні Крисін опинився через брак місця в дорослому. Клініка на той час була переповненою. І додав, що Крисін в Інституті серця не ховався від суду, а справді потребував медичного обстеження, яке вони так і не встигли провести. Після візиту активістів Крисін написав заяву про відмову обстежуватися й того ж дня залишив заклад.

«Якби хотіли сховати, то точно не тут. Поклали б у приватну клініку, подалі. А не в ту, де 90 тисяч відвідувачів на рік. Моя громадянська позиція залишається за порогом цієї клініки. Я повинен лікувати всіх однаково. Іноді до нас під вартою привозять злочинців, убивць. І я розумію, що хтось убив людей, але лікую старанно, бо це моя робота. Задля того, щоб злочинець постав перед судом, ми повинні вилікувати його», — каже Борис Тодуров.

Однак, у приймальному відділенні лікарні прізвища Крисін ми не знайшли. Він не поступав до лікарні ні в ніч на 23-є, ні 23-го лютого. Отже, Юрія Крисіна не оформлювали через приймальне відділення. Офіційну ж відповідь на запит Громадське наразі не отримало.

У журналі приймального відділення лікарні прізвища Крисіна не знайшли, Київ, 26 лютого 2018 року screenshot з відео Громадське

Версія прокуратури


Прокурор Олексій Донський заявив: в Інститут серця Юрія Крисіна поклали за сприяння чоловіка завідувачки дитячим відділенням Ірини Аксьонової — Максима Івасенка. Саме його й заскочили активісти в палаті під час візиту 26 лютого.

Максим Івасенко в палаті Крисіна, Київ, 26 лютого 2018 року screenshot з відео Громадське

За словами прокурора, з Івасенком попередньо домовився адвокат Крисіна:

«Крисін домовлявся через захисника безпосередньо, щоб його поклали в це відділення й залишали там обов'язково 1 березня. Ми встановили особу, яка це забезпечувала. Це чоловік головної лікарки дитячого відділення».

За даними слідства, вранці 23 лютого слідчому прокуратури зателефонував ще один адвокат Крисіна Євген Солодко та повідомив, що підзахисного вночі госпіталізували із серцевим нападом. Однак, як установили прокурори, Крисін приїхав в інститут серця не вночі, а зранку 23-го, і не в кареті швидкої, а в чорному позашляховику. Там його зустрів Максим Івасенко, провівши до палати дитячого відділення.

Адвокат Ігор Василенко, який за версією слідства, домовився з чоловіком завідувачки дитячого відділення, був гостем на їхньому з Іриною весіллі, а також представляє інтереси Івасенка в одному з кримінальних проваджень (заподіяння легких тілесних ушкоджень).

За даними прокурора, 23 лютого Крисін перебував у лікарні, на вихідні поїхав додому, а 26-го знову повернувся. За попередньою домовленістю, він мав пробути в лікарні близько тижня — до 1 березня включно. Адже саме тоді мало відбутися апеляційне судове засідання щодо справи вбитого В'ячеслава Веремія.

Максим Івасенко має економічну освіту, а також навчався в Полтавській місіонерській духовній семінарії. Громадське звернулося до нього за коментарем. Спершу він спростував інформацію про домовленість щодо госпіталізації Крисіна, а потім, зіславшись на таємницю слідства, заявив, що говоритиме після закриття справи. На питання, що він робив у палаті Крисіна 26-го лютого, відповів, що не пам'ятає, а потім і взагалі сказав, що такого не було.

Спростовує інформацію про попередню домовленість також адвокат Крисіна, мовляв, це наклеп і провокації, а про те, що підзахисний у лікарні, сам він дізнався з інтернету.

Фігурант справи про вбивство журналіста Веремія Юрій Крисін (ліворуч), завідувачка дитячого відділення Інституту серця Ірина Аксьонова (праворуч), активісти та поліція в палаті дитячого відділення в Інституті серця, Київ, 26 лютого 2018 року Фото: Микола Пастико/Громадське

Версія Крисіна


Юрій Крисін запевняє, що від суду не ховався, а дійсно має проблеми із серцем. 23 лютого до Інституту серця його нібито привіз друг, називати якого відмовився. Як він стверджує, у приймальному відділенні його розподілили в дитяче. У четвер 1 березня Крисін мав проходити коронарографію, втім, за його словами, йому не дали цього зробити:

«Я не ховався, все офіційно. 19-го березня на суді я покажу всі документи».

На питання Громадського, що в його палаті робив чоловік завідувачки дитячого відділення, Крисін пояснив — просто зайшов привітатися:

«Я його бачив якось у церкві, знайомий з ним не був. Він зайшов поцікавився, як у мене справи, що зі мною сталося. Він же має право поцікавитися. Він служить у церкві».

Попри те, що 26 лютого Крисін залишив Інститут серця, 1-го березня в суд він не з'явився. Громадському пояснив, що перебував на обстеженні, проте де саме, не уточнив. Обіцяв усі документи показати 19-го березня під час апеляційного судового засідання у справі щодо вбивства В'ячеслава Веремія.

Фігурант справи про вбивство журналіста Веремія Юрій Крисін у палаті дитячого відділення в Інституті серця, Київ, 26 лютого 2018 року Фото: Микола Пастико/Громадське

Поділитись: