Культура

Тридцять років тиші

Культура/Тридцять років тиші
Зберегти
Вигляд

Унікальна зала філармонії відновлює роботу. Останній концерт, виконаний симфонічним оркестром саме в цій залі дніпропетровської філармонії, відбувся близько 30 років тому.

Будівля філармонії була споруджена в 1913 році за проектом архітектора Олександра Гінзбурга, який надихався першими американськими хмарочосами. Філармонія є пам’ятником архітектури, оскільки це перша в місті залізобетонна будівля в стилі конструктивізму.

«Акустики, що перевіряли залу, сказали, що в Україні таких залів немає взагалі, а в Європі вони трапляються дуже рідко», — розповідає директор філармонії Ігор Хініч.

Взимку філармонію відвідав скрипаль Валерій Соколов і, зігравшОсобливою є й велика концертна зала філармонії: завдяки архітектурним знахідкам звук у ній поширюється рівномірно по всьому простору.  и кілька акордів на скрипці Страдіварі, сказав, що в цій залі необхідно проводити концерти симфонічного оркестру. Відтоді директор філармонії загорівся ідеєю і почав відновлення зали. Приміщення розчистили, поставили крісла, що їх надало Дніпродзержинське музичне училище.

21 вересня у великій концертній залі філармонії відбудеться концерт Валерія Соколова з симфонічним оркестром, написаний композитором Євгеном Станковичем.

«Так, ми побачимо якісь темні плями, щось, можливо, не так, як хотілося. Але коли згасне світло і зазвучить перший акорд, люди забудуть про те, що не такі крісла, десь щось скрипить, — головною буде музика», — говорить Ігор Хініч. 

/ Громадське ТБ Дніпро

Пов`язані новини