Життя

«Центр протидії корупції» не отримував $2 млн від США (ДОКУМЕНТ)

Життя/«Центр протидії корупції» не отримував $2 млн від США (ДОКУМЕНТ)
Зберегти
Вигляд

Громадська організація «Центр протидії корупції» не отримувала $2 млн від США, які зараз розшукує Генпрокуратура.

Про це йдеться в офіційному листі відповіді директора Бюро з правоохоронної діяльності та міжнародної боротьби з незаконним обігом наркотиків посольства США в Україні Крістофера Сміта, адресованого громадській організації.

США не надавали пряму бюджетну підтримку ГПУ чи іншим державним органам, а 2 мільйони доларів США, (що нині розшукують слідчі ГПУ )отримали Міжнародна організація з розвитку права (IDLO) та Міністерство юстиції США, зазначено у листі.

«Сполучені Штати Америки також надали IDLO грант у розмірі 189 765,50 долара США, які було передано «Центру протидії корупції» з єдиною метою інституційної розбудови Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ці кошти були повністю відокремлені від тих 2 млн доларів, що надавалися IDLO для стимулювання потрібних реформ у Генеральний прокуратурі Україні», – йдеться у листі з посольства США.

  
 

Також американці зазначили, що повністю задоволені тим, що допомога, надана ЦПК, була використана лише для зазначених цілей, тобто – розбудови нових антикорупційних органів.

Окрім того, Посольство США не зверталося ані до Генеральної прокуратури України, ані до іншого державного органу з проханням провести розслідування використання виділених коштів.

Раніше, прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко заявил, що кримінального провадження проти керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна немає, про обшуки також не йдеться.

Пов`язані новини