Життя

Цілодобове спостереження і нові пункти пропуску - про що домовились ОБСЄ

Життя/Цілодобове спостереження і нові пункти пропуску - про що домовились ОБСЄ
Зберегти
Вигляд

Дві нові бази представники ОБСЄ відкрили минулого тижня на неконтрольованих українською владою територіях – у Горлівці та Дебальцевому.  Спостерігачів розмістили у місцевих готелях. Вдень вони патрулюють міста, а ввечері повертаються до своєї нової бази. За словами заступника голови місії ОБСЄ в Україні Олександра Хуга у Дебальцевому дійсно йдуть відновлювальні роботи, проте на околицях міста досить важкі умови – там немає оплення.

Горлівка та околиці Донецького аеропорту залишаються «гарячими точками» на Донбасі, підтвердив Хуг. Постріли, які фіксують спостерігачі, - взаємні перестрілки в районі Донецького аеропорту, селища Спартак, Опитне, Авдіївка, Пєскі та Вольво-центру. Спостерігачі планують встановити вебкамери в районі Донецького аеропорту, щоб цілодобово спостерігати за цією територією.

«Щойно ситуація стане дещо спокійнішою, ми спробуємо встановити нові пункти спостереження в місцях, де бої все ще тривають. Ми визначили два місця. Одне – це шахта Октябрьська на території, контрольованій ДНР, у Донецьку. І друга – це південна частина Авдіїївки,  де ми й так спостерігаємо ситуацію вдень, але також зможемо спостерігати вночі за допомогою камер, тобто цілодобово, довкола цих точок. В Широкиному також постараємось влаштувати точки спостереження, обладанні камерами, зі змогою спостерігати довкола на 360 градусів – у самому Широкиному та довкола».

 

Ситуація у Широкиному залишається нестабільною і напруженою попри те, що там практично припинились бої, розповів «Громадському.СХІД» Олександр Хуг. Там не живе жодна місцева людина - в селі немає для цього умов, будинки розбиті, багато мін, розтяжок і снарядів, що не розірвались.

Через ці причини військові не дозволяють місцевим повернутись до села.

Напружена і небезпечна ситуація на блокпостах, розповів Хуг.

«Свобода пересування людей, які хочуть перетнути кордон між контрольованими і неконтрольованими владою територіями, обмежена. Іноді сильно обмежена. Ми бачили колони більше двох, трьох, чотирьох, семи сотень, які стоять там. І в такі холоди вони чекають від 24 до 46 годин щоб перетнути ці блокпости. Це дуже важко, і люди страждають через холоди. Також це небезпечно, оскільки вони повинні чекати в місцях, де дуже багато снарядів, які представляють величезний ризик для їхнього життя, якщо вони зійдуть з дороги на узбіччя, поки чекають в цих нескінченних колонах».

Пов`язані новини