У квітні споживча інфляція уповільнилася до 12,2% у річному вимірі. Такий рівень інфляції виявився нижчим, ніж прогнозував Національний банк Украіїни

У квітні споживча інфляція уповільнилася до 12,2% у річному вимірі. Такий рівень інфляції виявився нижчим, ніж прогнозував Національний банк Украіїни.

Про це повідомив заступник глави НБУ Олег Чурій.

За попередніми оцінками регулятора, в травні інфляція прискорилася, насамперед за рахунок цін на сирі продукти харчування.

Нацбанк прогнозував уповільнення інфляції до 9,1% на кінець 2017 року. Наразі прогноз покращено до 8%, проте регулятор застерігає, що досягти такого рівня буде важко, якщо уряд суттєво підвищить соціальні стандарти.

Зниженням інфляції Україна завдячує суттєвим валютним надходженням від сільськогосподарського експорту та підприємств металургії, які продовжували зовнішню торгівлю навіть попри втрати промислових об'єктів на окупованих територіях.

Українці також зробило внесок в стабілізацію, активно продаючи валюту - з початку року банки купили в населення на $982 млн більше, ніж продали.

Це дозволило НБУ поповнити міжнародні резерви на $1 млрд, скуповуючи з початку року надлишок валюти на ринку.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: