У законодавстві і регламенті є чітка норма, яка передбачає створення слідчих груп, коли є ситуація або подія, яка цікавить суспільство. Це пояснив Громадському голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін (фракція «Батьківщина»).

«Друге питання – що нема закону про ТСК (автором якого я теж є) – у мене питання, чому його нема? <…> Комусь вигідно, щоб не розслідувалось…», – каже Кожем’якін.

«Головне, що я для себе виніс із засідання – те, що офіційний представник Генеральної прокуратури перший заступник генерального прокурора чітко сказав, що за два тижні перевірки інформації, яку надав пан Гордієнко, уже виявлено 645 мільйонів гривень збитків. Це вже ні на кого не скинеш, це вже збитки при цій владі, при цьому Кабміні», – заявив нардеп.

Голова комітету з питань протидії корупції Єгор Соболєв вважає конфлікт навколо ТСК відволіканням від більш важливих корупційних проблем – нардепи за бажання і так мають змогу розібратися у документах, але важливо «розбиратися, а не кидатися словами…»

«Чесно кажучи, я вважаю, що це опіум для народу. Насправді корупція знаєте де сидить – в законі про архітектурно-будівельний нагляд, де стільки повноважень надається державним органам знову обирати забудовників, щоб знову можна було будь-що за гроші купити…», – сказав Соболєв Громадському.

Крім того «треба не говорити, а кричати», що Конституційний суд може скасувати закон про очищення влади, каже нардеп.

«Наступного четверга Конституційний суд, де більшість людей – люди Януковича, збереться на прохання Опозиційного блоку, щоб скасувати закон про люстрацію», – сказав Соболєв.

За його словами, цей закон вже призвів до звільнення півтисячі високопосадовців, прокурорів та податківців.

«Ці ігри – ТСК / не ТСК – робляться, щоб відволікати увагу суспільства», – додав він.

/Андрій Баштовий, Наталія Тарасовська

Поділитись: