Цього разу люди усвідомили, що жертвою теракту може стати будь-хто – політолог

default/Цього разу люди усвідомили, що жертвою теракту може стати будь-хто – політолог
Зберегти
Вигляд

Александра Гужон, дослідниця з університета Бургундії, розповіла в ефірі Громадського про свої враження від ночі трагедії. Ввечері 13 листопада вона перебувала у барі на відстані 500 метрів від розстрілів, в 10 арондисмані Парижа.

Персонал закладу першим дізнався про теракти – вони почали зачиняти заклад. Більшість відвідувачів пішли додому, але Александра із другом та ще з десяток відвідувачів, залишилися у закладі. Вони слідкували на подіями онлайн до першої години ночі, дочекалися завершення штурму Батаклану. Атмосфера в місті була дуже дивна: на вулицях та в метро було дуже мало людей.

В суботу вона відвідала місця жалоби. «Почуття, які переповнювали людей на місцях жалоби, нагадувало почуття після розстрілу редакції Шарлі Ебдо, але водночас, були і відмінності. Спільне – це мовчазний шок перед обличчям жаху. Відмінне – саме після трагедії 13 листопада – більшість людей усвідомили, що вони персонально могли би бути на місці жертв, адже атаки були здійснені на випадкових людей»

На думку Александри, «суспільні дискусії стосуються ролі Франції в світі. І питання безпеки мають всі шанси вийти на перший план».

«Якщо всі політичні сили Франції поділяють переконання про необхідність надзвичайного стану, то праві та крайні праві вочевидь використовуватимуть трагедію для аргументації щодо необхідності закриття кордонів від мігрантів», - пояснила Александра.

/ Громадське.Світ