Політика

ЦВК Білорусі помилково допустив до виборів супротивника Лукашенка

Політика/ЦВК Білорусі помилково допустив до виборів супротивника Лукашенка
Зберегти
Вигляд

Інформація про реєстрацію ініціативної групи щодо висунення кандидатом в депутати парламенту опозиційного політика Миколи Статкевича з'явилася на сайті Центрвиборчкому Білорусі в результаті технічної помилки.

Про це заявив секретар ЦВК Білорусі Микола Лозовик, передає «Російська служба ВВС».

«Ми просто допустили технічну помилку: була опублікована інформація про подані заяви на реєстрацію замість зареєстрованих груп. Стоїть завдання підчистити список», - сказав Лозовик, додавши, що білоруський ЦВК помилково допустив до процесу збору підписів за висунення кандидатом в депутати і інших громадян.

Виправлену таблицю даних про реєстрацію ініціативних груп ЦВК обіцяє розмістити на своєму офіційному сайті протягом дня. Таблиця, що з'явилася 12 липня з сайту ЦВК видалена.

Микола Статкевич входить до Білоруського національного конгресу, створеного опозиційними силами Білорусі.

Микола Статкевич – критик президента Лукашенка і його суперник у боротьбі за президентське крісло на виборах 2010 року. Після силового розгону мітингу в день виборів, 19 грудня 2010 року, він був затриманий, звинувачений в організації масових заворушень і засуджений на 6 років позбавлення волі.

У в'язниці Статкевич провів майже п'ять років, у серпні 2015 року був помилуваний і звільнений – напередодні чергових президентських виборів на хвилі спроб офіційного Мінська налагодити відносини з Заходом для визнання виборів такими, що відповідають демократичним стандартам.

ЄС вимагав від білоруської влади реабілітувати всіх засуджених і репресованих за політичні переконання і критику режиму, але судимість з опозиційного політика Миколи Статкевича не знята і за законом не буде знята протягом восьми років після звільнення з в'язниці.

Громадянин, який має непогашену судимість, за білоруськими законами не може претендувати на обрання в парламент або президентом.

Пов`язані новини