Донецька обласна військово-цивільна адміністрація заявила про скасування місцевих виборів 25 жовтня в Маріуполі та Красноармійську.

Зокрема, Маріупольська міська виборча комісія не отримала бюлетені з друкарні й, відповідно, не передала їх дільничним виборчим комісіям.

«Таким чином, чергові місцеві вибори в місті Маріуполі скасовано», - сказано в повідомленні.

При цьому зазначається, що відкрилися 8 виборчих дільниць у селищах поруч із Маріуполем: у Сартані, Старому Криму і Талаківці.

Крім того, рішенням окружного адміністративного суду виготовлення бюлетенів у Красноармійську визнано незаконним, і використовувати такі бюлетені на виборах неможливо, тому голова виборчої комісії Олег Смаль склав свої повноваження.

«Виборча комісія прийняла рішення не проводити вибори в м.Красноармійську», - повідомляє Донецька обладміністрація.

При цьому голова ЦВК Михайло Охендовський заявив, що Маріупольська територіальна виборча комісія у неділю ще може організувати процес голосування на місцевих виборах.

Він не виключив, що виборчі дільниці у Маріуполі ще можуть відкритися з великим запізненням.

 

 

«Але навіть якщо вони відкриються, наприклад, о шостій вечора, то вибори можуть відбутися. Їхній результат буде легітимним, і його може встановити територіальна виборча комісія», – сказав Охендовський.

Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив, що рішення про виборчий процес в Маріуполі буде приймати Центральна виборча комісія і Верховна Рада України.

«На сьогодні рішення приймати буде ЦВК і Верховна Рада. Я говорив з президентом і він сказав, що вибори мають відбутися, хоча сьогодні немає такої можливості», - передадає слова Жебрівського Громадське.Донеччини.

Він також зазначив, щозараз є два шляхи розвитку подій.

«Або вибори в Маріуполі відбудуться 15 листопада, разом з другим туром виборів в міські голови. Або протягом 10 днів ЦВК винесе рішення про те, щоб визнати вибори в Маріуполі недійсними, і тоді Верховна Рада повинна буде через 60 днів призначити нові вибори. Тобто вже в січні», - сказав глава військово-цивільної адміністрації.

Жебрівський зазначив, що заяви про порушення виборчого процесу в Маріуполі розглядатиме служба безпеки України спільно з правоохоронцями.

Президент України Петро Порошенко вважає ситуацію в Маріуполі категорично неприйнятною і доручив правоохоронцям розслідувати причини, через які ускладнено голосування. Він підкреслив, провести вибори в Маріуполі необхідно до кінця 2015 року.

Порошенко також наголосив, що має бути забезпечено проведення виборів і в Красноармійську Донецької області.

Міліція відкрила 5 пов'язаних із виборчим процесом кримінальних проваджень у Краматорську та Маріуполі, сказано в повідомленні прес-служби МВС.

«На сьогодні за результатами перевірок за 5 повідомленнями (4 - Маріуполь, 1 - Краматорськ) відкрито кримінальні провадження за ч.4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди), ч.2 ст.296 (хуліганство), ч.1 ст.125 (умисні легкі тілесні ушкодження) і ч.1 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права) Кримінального кодексу», - сказано в повідомленні.

Загалом, з початку передвиборної кампанії міліція Донецької області зареєструвала 261 повідомлення про факти порушень, що мають відношення до виборчого процесу.

Сьогодні вранці в Маріуполі голосування не почалося, а у Красноармійську виборчі дільниці не відкрились.

/ фото Анастасії Магазової

hromadske.tv

Поділитись: