Політика

Турчинов анонсував можливе перенесення строків мобілізації

Політика/Турчинов анонсував можливе перенесення строків мобілізації
Зберегти
Вигляд

Рішення про чергову хвилю мобілізації буде прийнято в березні, але в разі достатньої кількості контрактників, терміни можуть бути перенесені. Про це заявив секретар РНБО України Олександр Турчинов.

За його словами, для того щоб посилити професійну складову в армії, українська влада пішла на значне збільшення оборонного бюджету в 2016 році.

«Мінімум 7 тис. гривень — це контрактник, який потрапляє на позицію рядового солдата. Це той мінімум, який в ЗСУ і Нацгвардії повинні отримувати ті, хто підписує контракт. А ті, хто служить в зоні проведення АТО , хто бере участь в бойових діях, повинні отримувати ще й додаткові надбавки», — розповів секретар РНБО в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

За його словами, саме такі кроки привели до того, що різко збільшилася кількість бажаючих підписати контракт.

«У нас березень є контрольним місяцем для прийняття рішення по мобілізації. Якщо ми побачимо, що зростання числа контрактників відбувається в достатній мірі щоб забезпечити на необхідному рівні чисельність нашої армії, то ми будемо не поспішати з мобілізацією і тримати її як резерв на випадок активізації агресії з боку РФ», — пояснив він.

Раніше, міністр оборони Степан Полторак заявляв, що у разі прийняття рішення про чергову хвилю мобілізації, кількість призовників із ВСУ становитиме 10-12 тисяч чоловік.

Пов`язані новини