Включення російських сайтів «Яндекс», «Одноклассники» та «Вконтакте» до списку заборонених ініціювала Служба безпеки України.

Включення російських сайтів «Яндекс», «Одноклассники» та «Вконтакте» до списку заборонених ініціювала Служба безпеки України.

Про це під час брифінгу заявив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов, передає кореспондент Громадського.

Те, що рішення РНБО від 28 квітня було оприлюднено тільки зараз, Турчинов пояснив «технічними моментами».

«У нас є власний якісний продукт, в тому числі, з бухгалтерського обліку, який зможе замінити російський», — сказав Турчинов.

За його словами, однією з причин включення до списку санкцій російських сайтів було поширення там піратського контенту.

Турчинов закликав інтернет-провайдерів негайно блокувати заборонені ресурси і не чекати «листів з СБУ».

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте » і «Однокласники»

В Інтернет Асоціації України заявили, що наразі заблокувати російські соцмережі неможливо, оскільки це потребує великих коштів на переоснащення обладнання та зміни топології мережі.

Водночас, телекомунікаційна компанія «Укртелеком» повідомила, що може заблокувати протягом тижня Mail.ru, «ВКонтакте» і «Яндекс». Також розпочали підготовку до блокування соцмереж в «Київстарі»

Загалом у санкційний список потрапили 468 компаній і 1228 фізичних осіб. Заборона для них діятиме від 1 до 3 років. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: