Туреччина вимагає від підрозділів самопроголошеної «Лівійської національної армії» на чолі із бунтівним генералом Халіфом Хафтаром негайно звільнити шістьох своїх громадян, яких утримують на сході Лівії.

Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланням на МЗС Туреччини.

«Затримання шістьох наших громадян незаконними силами ополченців, пов'язаних з генералом Хафтаром — це дія рівносильна бандитизму та піратству», — йдеться в повідомленні.

«Ми очікуємо негайного звільнення наших громадян. В іншому випадку сили Хафтара стануть законними цілями», — додали у відомстві.

Раніше повідомлялось, що генерал самопроголошеної «Лівійської національної армії» Хафтар заборонив турецьким літакам користуватися повітряним простором ЛНА, а тож наказав своїм бійцям знищувати турецькі об’єкти в Лівії.

У квітні ЛНА генерала Хафтара розпочала наступ на столицю країни Триполі, з тих пір бої навколо міста не вщухають

Рада безпеки ООН закликала лівійського генерала Халіфу Хафтара зупинити наступ своїх військ на столицю країни.

Нагадаємо, в 2011 році в Лівії почалися масові протести, які стали початком першої громадянської війни. Демонстранти виступили проти правління Муамара Каддафі, який був незмінним лідером з 1969 року, а також проти уряду на чолі з прем’єр-міністром Багдаді Махмуді.

Силове придушення протестів поліцією та армією спричинило повстання та початок громадянської війни із застосуванням важкого озброєння та авіації. Унаслідок повстань Каддафі та його війська зазнали поразки, а сам диктатор загинув. Втрати сторін, за різними даними, склали від 7 до 11 тисяч людей.

У серпні 2018 року в Лівії 45 людей засудили до страти за розстріл демонстрантів у 2011 році

Після повалення режиму Каддафі у країні почалася політична криза, яка переросла в ще одну громадянську війну.

Нині в Лівії де-факто двовладдя. На сході країни перебуває парламент, який не підпорядковується Триполі і спирається на Хафтара і його ЛНА, а на заході, у столиці — сформований за підтримки міжнародної спільноти Уряд національної єдності, який підтримує ООН.Поділитись: