Туреччина продовжить бурові роботи біля узбережжя Кіпру під захистом своєї армії.

Про це заявив президент Реджеп Таїп Ердоган, повідомляє агенція Anadolu.

«Наші нещодавно придбані нафтовидобувні та розвідувальні судна перебувають в регіоні. […] Вони захищені фрегатами турецьких збройних сил», — зазначив Ердоган.

Він наполягає на тому, що самопроголошений Північний Кіпр, який підтримує Туреччина, має такі самі права на ресурси Східного Середземномор’я, як і південна Республіка Кіпр.

Як повідомило CyprusMail, раніше США засудили Туреччину за буріння на шельфі Кіпру. На прийомі в американському посольстві в столиці Кіпру Нікосії, послиня США висловила щодо цього глибоку стурбованість та закликала Туреччину припинити вивчення запасів енергоносіїв у кіпрських водах. Також до цього закликають Туреччину ЄС та Греція.

Туреччина розвідує ресурси в Середземному морі з квітня 2017 року. Водночас Греція, Кіпр та Ізраїль планують будівництво спільного газопроводу, який постачатиме газ зі Східного Середземномор’я до європейських країн.

Турецька Республіка Північного Кіпру — самопроголошена держава, яку визнала лише Туреччина. Згідно з міжнародним правом, Республіка Кіпр зберігає суверенітет над усією територією, що входила до неї до 1974. Тоді на острові за участі Греції стався військовий переворот, на який Туреччина відповіла вторгненням. У 1983 році була заснована Турецька Республіка Північного Кіпру (ТРСК). Досі всі спроби об’єднати острів провалилися.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile