Віце-прем'єр-міністр Туреччини Нуман Куртулмуш заявив, що судове розслідування щодо учасників невдалого державного перевороту 15 липня може завершитися вже в грудні поточного року.

Віце-прем'єр-міністр Туреччини Нуман Куртулмуш заявив, що судове розслідування щодо учасників невдалого державного перевороту 15 липня може завершитися вже в грудні поточного року. Про це повідомляє Anadolu.

Зазначається, що у бесіді зі ЗМІ Куртулмуш анонсував судовий розгляд справи державного перевороту уже в кінці поточного року або, щонайпізніше, на початку наступного.

За словами віце-прем'єра, теми безпеки та протидії тероризму були і залишаються пріоритетом для турецької держави. Він висловив упевненість у тому, що події 15 липня були провокуванням громадянської війни і створення підґрунтя для іноземної окупації.

«Після припинення дій путчистів, почався масштабний процес щодо виявлення їхніх пособників у державних структурах. Майже щодня виявляють нових посібників терористичного угруповання Гюлена», — сказав віце-прем'єр.

Він висловив упевненість у тому, що організація Фетхуллаха Гюлена протягом 40 років вела методичну роботу з провадження своїх агентів у державну структуру Туреччини.

Нагадаємо, у Туреччині в ніч на 16 липня була зроблена спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався.

Прем’єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим повідомив про затримання 2839 заколотників. Внаслідок спроби перевороту загинули 194 людини, більше півтисячі поранені.

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині.

21 вересня у Туреччині затримали іншу племінницю Фетхуллаха Гюлена Еміне Анін. 5 жовтня затримали ще 26 осіб через зв'язки з Гюленом

24 жовтня відбувся арешт племінника і племінниці Фетхуллаха Гюлена Гусейна Гюлен і Райан Смайлі.

10 листопада в Туреччині затримали суддю трибуналу ООН суддю Айдина Сефа Акайя, який є турецьким громадянином і має міжнародний дипломатичний імунітет. Його також звинувачують з подіями 15 липня.

Поділитись: