Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим заявив, що його країна готова «вжити заходів» у північному Іраку, оскільки Анкара не задоволена обіцянками Іраку та США щодо ролі курдських і шиїтських сил у битві за Мосул.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Йилдирим висловив стурбованість тим, як шиїтські та курдські сили можуть поставитися до сунітських жителів міста після звільнення.

«Обіцянки, дані Сполученими Штатами та Іраком щодо озброєних осіб із «Робітничої партії Курдистану» та з числа шиїтів, які не є частиною операції, не задовольнили нас. Туреччина не може залишатися пасивною щодо масових убивств, потенційних хвиль біженців, а також сутичок уздовж її кордону, і вживатиме заходів у разі потреби», — зазначив турецький прем’єр.

Цю заяву було зроблено після того, як іракський прем’єр-міністр Хайдер аль-Абаді відкинув заклик міністра оборони США Аштона Картера надати турецьким силам можливість взяти участь у звільненні Мосула від бойовиків угруповання «Ісламська держава».

Нагадаємо, 11 жовтня президент Туреччини Таїп Реджеп Ердоган заявив, що турецька армія не піде з Башики, що на півночі Іраку.

Згідно заяви прес-служби турецкьої армії, 20 жовтня турецька авіація завдала 26 авіаударів по 18 цілях курдів на півночі Сирії. Загинули від 160 до 200 бійців курдських сил.

Поділитись: