За планами цих держав, громадянська війна має завершитись 29 грудня

Туреччина і Росія погодили план всеосяжного перемир'я, який буде представлений сторонам конфлікту в Сирії. За планами цих держав, громадянська війна має завершитись 29 грудня.

Про це повідомляє Anadolu.

Слідом за домовленостями про перемир'я в східних районах Алеппо і наступною евакуацією населення та бійців опозиції Анкара і Москва домовилися щодо питання плану, який передбачає поширення режиму перемир'я на всю територію Сирії.

Зазначений план буде запропонований учасникам конфлікту.

Дія домовленості охопить всі райони, де йдуть бої між опозиційними угрупованнями і силами режиму Асада.

В рамках домовленості Туреччини і Москви сторонам конфлікту буде запропоновано припинити бойові дії з 00:00 29 грудня.

При цьому зазначається, що домовленість про перемир'я не розповсюджується на «терористичні організації», перелік яких наразі невідомий.

У разі успіху угоди про перемир'я, режим Асада і опозиція за сприяння Туреччини та Росії почнуть обговорення політичного врегулювання конфлікту у столиці Казахстану Астані.

Туреччина і Росія виступлять гарантами врегулювання ситуації у Сирії. Домовленість спрямована на сприяння просуванню політичного процесу, який передбачений резолюцією Генасамблеї ООН щодо Сирії № 2254.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявляв, що сирійський уряд радиться з опозицією стосовно можливих мирних переговорів.

Нагадаємо, 22 грудня завершилася евакуація зі східного Алеппо цивільних мешканців та повстанців. Наразі головна фортеця сирійських повстанців під повним контролем режиму Асада.

Поділитись: