Порошенко поінформував Йилмаза про ситуацію на Донбасі

Туреччина підтримує ідею розміщення на Донбасі збройної місії ОБСЕ.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента України за результатами зустрічі Петра Порошенка з міністром національної оборони Туреччини Ісметом Йилмазом.

«Президент поінформував співрозмовника про ситуацію на Донбасі. Україна залишається відданою реалізації Мінських домовленостей, але звертає увагу на необхідність забезпечення системної деескалації ситуації і розгортання збройної поліцейської місії під егідою ОБСЄ. Ісмет Йилмаз запевнив у підтримці Туреччиною ідеї розгортання на Донбасі цієї місії», — йдеться у повідомленні.

Раніше перший заступник голови місії ОБСЄ Олександр Хуг сказав, що рішення про введення збройної місії ОБСЄ на Донбасі повинні прийняти консенсусом всі 57 країн-членів організації.

Київ наполягає на присутності на Донбасі поліцейської місії ОБСЄ для можливості проведення виборів. Разом з тим, учасник першого миротворчого батальйону України в Сараєво Михайло Савченко в ефірі Громадського заявив, що на Донбас немає сенсу відправляти місію до політичного вирішення конфлікту.

Президент України Петро Порошенко заявив, що країни «нормандського формату», США, а також Росія погодилися на розміщення на Донбасі збройної поліцейської місії ОБСЄ. Разом з тим, Німеччина заперечила домовленості щодо озброєної місії.

Поділитись: