Туреччина починає активні дії проти Ісламської держави — експерт

default/Туреччина починає активні дії проти Ісламської держави — експерт
Зберегти
Вигляд

Вибух 20 липня у турецькому Суручі змусив Туреччину активніше долучатися до протистояння з Ісламською державою. Про це в ефірі Громадського ТБ сказав Тогрул Ісмаїл, професор Університету економіки і технологій в Анкарі.

За словами Ісмаїла, уже з 2013 року Туреччина визнала Ісламську державу терористичною організацією. Але вибух у Суручі (20 липня 2015 року), у якому 32 людей загинуло, означав «перенос терактів з території Сирії на територію Туреччини». З цього моменту Анкара розпочала активну військову операцію проти територій у Сирії, які утримуються Ісламською державою.

За словами Ісмаїла, Туреччина розпочала боротьбу проти тероризму, як з боку Ісламської держави, так і з боку курдських радикалів, зокрема Робітничої партії Курдистану (PKK). Цим пояснюються активні дії і проти PKK.

Говорячи про політику Туреччини щодо Сирії, Ісмаїл нагадав, що спочатку стосунки Анкари з режимом Башара аль-Асада були досить дружніми; нинішній президент (тоді прем'єр) Туреччини Ердоган та Асад навіть обмінялися візитами родин. Однак поступово вони почали погіршуватися, і поступово Анкара стала противником збереження режиму Асада в Сирії.

Курдська проблема залишається серйозною для регіону. Туреччина не виступає проти курдів взагалі, і навіть підтримує добрі відносини з різними курдськими групами, зокрема на півночі Іраку, - але водночас протистоїть «терористичним організаціям» на кшталт PKK, вважає Ісмаїл. Європейці «виводять курдську проблематику на передній план», але курди в Сирії, в Іраку та в Туреччині дуже різні, - говорить експерт.

Курди, які б'ються в Сирії, не можуть ані фізично, ані матеріально контролювати кордон між Сирією та Туреччиною, довжиною у 910 кілометрів, без підтримки ззовні – вважає Ісмаїл.