Політика

Туреччина попередила ЄС про можливе розірвання всіх угод

Політика/Туреччина попередила ЄС про можливе розірвання всіх угод
Зберегти
Вигляд

Туреччина пригрозила призупинити всі угоди з ЄС, якщо Брюссель продовжить політику «подвійних стандартів», сказав радник президента Туреччини Йігіт Булут, передає Reuters.

Туреччина звинуватила Європу в створенні нових перешкод для угоди, яка покликана дати туркам безвізовий в ЄС в обмін на стримування нелегальної міграції.

«Нехай вони (ЄС – ред.) продовжують застосовувати подвійні стандарти, нехай вони і надалі не дотримуються своїх обіцянок турецьким громадянам, але вони повинні знати, що якщо вони продовжать діяти таким чином, Туреччина дуже скоро може прийняти деякі дуже радикальні рішення», – сказав Булут.

«(Туреччина) може переглянути всі відносини з ЄС, в тому числі щодо Митного союзу угод і угод про реадмісію мігрантів. Європа повинна виконувати свої обіцянки», – сказав він.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган раніше у понеділок заявив, що його країна приймає більше біженців, ніж будь-яка інша держава світу, і закликав ЄС розділити цей тягар.

«Для контролю над нелегальною міграцією Європа і Туреччина повинні працювати разом, щоб створити правові механізми, такі як угода в березні 2016 року для переселення сирійських біженців», – сказав Ердоган.

Туреччина та ЄС ведуть переговори з цілої низки питань, найбільш важливими з яких є питання угоди щодо мігрантів.

18 березня 2016 року на саміті Туреччина-ЄС було досягнуто домовленостей, згідно з якими з 1 липня візи до Європи для турецьких громадян повинні бути скасовані.

Раніше президент Туреччини розкритикував країни Заходу через ставлення до мігрантів.

Пов`язані новини