Після введення США санкцій щодо офіційної Туреччини, уряд в Анкарі планує заходи у відповідь.

Після введення США санкцій щодо офіційної Туреччини, уряд в Анкарі планує заходи у відповідь.

У суботу, 4 серпня, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган розпорядився заморозити ймовірне майно двох американських чиновників вищої ланки — генпрокурора Джеффа Сешнса (він також є міністром юстиції) і міністра внутрішніх справ Райана Зінке.

Про це Ердоган розповів в інтерв'ю турецьким ЗМІ, передає Deutsche Welle.

Причиною загострення відносин між двома державами-членами НАТО є доля американського пастора Ендрю Брансона, якого Туреччина тримає в ув'язненні за звинуваченням у співпраці з Фетхуллахом Ґюленом, опонентом Ердогана. Білий дім вимагає звільнити священика.

Водночас Ердоган заявив, що уряд Туреччини не бажає провокувати ескалацію конфлікту.

Раніше Міністерство фінансів США ввело санкції проти двох турецьких міністрів через їхню причетність до переслідування американського пастора Ендрю Брансона, затриманого у 2016 році.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявляв, що Туреччина не змінить позицію щодо арешту американського пастора.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати  запровадять «великі санкції» проти Туреччини через утримування Анкарою американського пастора Ендрю Бренсона, звинуваченого у тероризмі та шпигунстві.

Бренсон працював у Туреччині понад 20 років. Його затримали в 2016 році та звинуватили у тероризмі та шпигунстві. Анкара заявляє, що Бренсон нібито допомагав групам, які стояли за організацією військового перевороту в Труеччині в липні 2016 року.

25 липня 2018 Бренсона взяли під домашній арешт. Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Туреччина має звільнити його та відпустити на батьківщину.

Поділитись: